Michal Černý

cestovatel | potápěč

Michal vstoupil do politiky až v letošním roce, jako úplný nováček. Dlouhodobě se mu nelíbí, jak se některé věci v Jablonci řeší, a rozhodl se tak vystoupit z řady těch, co jen kritizují. Za svůj život toho má poměrně hodně nacestováno a viděl, jak se různé věci řeší v různých koutech světa a ví, že někdy stačí jen velmi málo, aby se kvalita života zlepšila. Rád by se angažoval hlavně v oblasti cestovního ruchu a kultury.

Jablonec má na víc

Michal je přesvědčen o tom, že obrovský potenciál přehrady není skoro využíván, přitom takovou vodní plochu v centru města mají v Evropě už snad jenom v Ženevě. Třeba na Tajvanu by mohlo vzniknout širší zázemí pro trávení volného času. Ale začít se může i něčím menším, třeba veřejnými grily nebo ohništi. U rakouských jezer v solné komoře jsou takovéto veřejné grily a ohniště naprostou samozřejmostí. Tak proč by to nemohlo jít i u nás?

Programová priorita kandidáta

Přehrada

  • Postaráme se o zanedbané části přehrady. Dovybavíme je mobiliářem a prvky drobné architektury. Investujeme do zlepšení infrastruktury zázemí přehrady na pozemcích města (U prutu, Tajvan, Slunka, u městské haly).
  • Dokončíme bezpečnou cyklotrasu okolo přehrady a připravíme její návaznost dál do města, podél Nisy a do Jizerek. Vybudujeme stanoviště vodních záchranářů. Díky spolupráci s Libereckým krajem zpřístupníme průtah kolem hráze pěším a cyklistům.

Michal Černý

potápěč | cestovatel

Menu